Dávame kovovým výrobkom konečnú podobu

Dalšie služby v oblasti spracovania kovov

Po zdokonalení vlastností kovov tepelným spracovaním prichádza na rad povrchová úprava. Meriame tvrdosť, v kooperácií tryskáme, lakujeme, natierame. Do rúk sa vám dostane hotový polotovar stopercentne pripravený na dalšie použitie. Keď prejde kovový diel žíhacou pecou a získa požadované vlastnosti a štruktúru, je to skvelý začiatok ešte dlhej cesty k finálnemu produktu. Aby sme vám tento proces ešte zjednodušili, ponúkame vám dalšie služby úzko spojené s tepelným spracovaním:

Konzultácie postupov tepelného spracovania kovov
Majú vaše diely dostatočne dobré mechanické a chemické vlastnosti? Potrebujú prejsť žíhaním, alebo im postačí povrchová úprava kovov? Vyplatí sa vám kúpiť vlastné žíhacie zariadenie, alebo je výhodnejšie doviezť kovové teleso do niektorej z našich pobočiek?

Tepelné spracovanie kovov je plné otázok a my sme pripravení vám ich všetky na konzultáciach jasne a stručne vysvetliť.

Školenie
Príprava a školenie pracovníkov pre kurzy EWF – 628r1 – 10 (Heat Treatment of Welded Joints) v troch úrovniach (B – Basic, S – Standard, C – Comprehensive).
Školenie obsluhy žíhacich zariadení HTT40 vrátane softwaru IS Port, zariadení Heatmasters se softwarom HM20 a iné.

Kalibrácia zariadení pre tepelné spracovanie
Vykonávame kalibráciu zariadenia HTT40 a zariadenia Heatmasters spôsobom vnútorného nastavenia ofsetov. Teda nezmeriame len odchýlky od ideálnej teploty, ale priamo skalibrujeme samotný ovládaci modul vďaka možnému servisnému certifikátu. Kalibrácia môže byť vykonaná u nás v Plzni, ako aj kdekoľvek u zákazníka.

Meranie tvrdosti kovov
Tvrdosť kovu je jednou z najdôležitejších mechanických vlastností materiálu. Odvíja sa od nej funkčnosť budúceho výrobku. Preto sme vám schopní ponúknuť meranie tvrdosti kovu. Nechajte u svojich dielov zmerať tvrdosť – presvedčíte sa o kvalite a doručíte svojím zákazníkom bezproblémový produkt.

Povrchová úprava kovov
Surový kov má iste svoju rýdzu krásu. Pre dalšie použitie je však nevyhnutné ho ďalej vylepšovať pre získanie odolnosti, dlhšiu životnosť i z hľadiska estetického. V rámci povrchovej úpravy kovov vám v kooperácii poskytneme:
– tryskanie kovov
– základné nátery
– lakovanie

Naše pobočky sa nachádzajú v Plzni a Brne, ale po dohode zaistíme doplnkové služby po tepelnom spracovaní kovov kdekoľvek.

Nezáväzná objednávka